Postavy z Naruta

17. února 2010 v 15:04 |  ♥Naruto postavy♥
Naruto Uzumaki

Hlavní postava celého příběhu. Před několika lety byl na ochranu vesnice Konoha do jeho těla uvězněn liščí démon. Naruto užívá sil démona k přemožení nepřátel. V dětství se jej všichni stranili kvůli démonu, jenž pobil mnoho vesničanů.
Sám se chová poněkud ztřeštěně, co se týká děvčat. Nicméně pro ochranu svých přátel je ochoten obětovat sám sebe.
Sakura Haruno

Třetí členka Narutova týmu. Její zájem se točí převážně okolo Sasukeho, který si jí ovšem nevšímá. Za svou rivalku považuje Yamanaku Ino. Nepříliš dobře ovladá boj zblízka, její hlavní předností je dokonalé ovládání své chakry a kouzel.
Sasuke Uchiha

Sasuke je posledním členem rodu Uchiha, který byl vyvražděn jeho bratrem Itachim. Sasuke odpřisáhl, že se mu za to pomstí a pomsta je také jediná věc, pro kterou žije. Původně měl mimo pomstu i druhý cíl a to obnovit svůj klan, toto však později odsouvá do pozadí a je ochoten pro pomstu (tzn. vraždu svého bratra) obětovat cokoli - OPRAVDU COKOLI. Po zkoušce se stává členem týmu 7. Jakožto člen Uchiha klanu má sharingan. Sharingan je schopnost jež umožňuje zkopírovat jutsu či pohyby protivníka a poté je použít jako své vlastní. Také dokáže vidět pohyby protivníka dříve než je použije atd.
Kakashi Hatake

Jounin, který se stará o tým složený z Naruta, Sasukeho a Sakury. Kromě Sasukeho je to jediný ninja ve vesnici, který disponuje Sharinganem. Není členem Uchiha klanu, svůj Sharingan získal chirurgicky. Bývá nazýván "kopírující ninja", protože nakopíroval již přes tisíc technik.
Asuma Sarutobi

Učitel s věčně zapálenou cigaretou. Nemá žádné zvláštní nutkání se srovnávat s Gaiem či Kakashim, prostě pohodář. Vede skupinu o složení Ino, Shikamaru a Choji.
Ebisu

Jounin, učitel Hokageho vnuka. Chová se poněkud ztřeštěně a je pyšný na své schopnosti učitele, přestože nejsou nijak přesvědčivé. Naruto jej nazval "skrytým úchylem".
Gaara z pouště

Jeho osud je podobný Narutovu, díky démonovi se jej v dětství všichni stranili a nenáviděli ho. Neměl ovšem takové štěstí jako Naruto, zatvrdil se vůči ostatním a jako jediný smysl své existence považuje zabíjení. Jeho specializací je ovládání písku.


Hinata Hyuuga

Patří do hlavní rodové linie klanu Hyuuga. Uzavřená a plachá dívka, která nerada bojuje, na druhou stranu se ovšem snaží se změnit. Ovládá Byakugan, stejně jako Neji, ovšem ne na takové úrovni. Vypadá to, že se jí líbí Naruto.

Choji Akimichi

Je milovníkem jídla a jakékoliv narážky na jeho tloušťku jsou tabu. Jeho nejoblíbenějším jídlem je Korejské barbeque. Od dětství se kamarádí se Shikamaru. Patří do Akimichi klanu, kteří mají techniky na zvětšení velikosti lidského těla.
Ino Yamanaka

Patří do klanu Yamanaka, jež je známý technikou manipulace mysli. Vypomáhá v jejich obchodě s květinami. Je rivalkou, ale zároveň kamarádkou z dětství Sakury. Svoje přátelství pozastavily, když začaly soupeřit o přízeň Sasukeho Uchihy. Ino si velmi zakládá na svém vzhledu a je velmi prostořeká.

Itachi Uchiha

Sasukeho starší bratr, spolu s ním je poslední z klanu Uchiha, který byl považován za nejmocnější klan v Konoze. Itachi je shinobi, který vyvraždil celý svůj klan až na Sasukeho, kterému sdělil, že je příliš slabý než aby si s ním špinil ruce. Byl to jeden z nejnadanějších členů klanu v celé jeho historii, v osmi letech odmaturoval z akademie, v deseti se stal chuuninem a ve třinácti byl zvolen kapitánem ANBU. Také byl druhý, kterému se povedlo dosáhnout Mangekyou shariganu, díky kterému je schopen vytvářet ty nějděsivější iluze.

Jiraiya

Jeden ze tří legendárních Sanninů, které vyučoval Sandaime ("Třetí"). Je jedním z velmi mocných ninjů a mezi jeho schopnosti patří vyvolat žáby, ovšem mezi jeho nejsilnější zájmy patří špehování děvčat. Je to také současný Narutův učitel.

Kankuro

Fialově pomalovaný " loutkař " - užívá loutky jako zbraně. Gaarův starší bratr, který se ovšem sám děsí jeho temné stránky.


Kiba Inuzuka

Je cítit jako pes, zjevem připomíná psa a občas se i jako pes chová.Shinobi z Listové vesnice, velmi nadaný ale drzý, divoký a s velmi soutěživou povahou. Je velmi podobný Narutovi. Jeho nejlepším přítelem a pomocníkem v boji je jeho pes Akamaru, za kterého by položil i život, kterému on sám rozumí, a který jej všude doprovází. Jako jeho vlastní techniku můžeme považovat právě Akamaru, který bojuje po jeho boku. Možná na to nevypadají, ale oba jsou velmi silní. Kiba patří k Inuzuka klanu, který se zabývá chovem a výcvikem Ninja psů.Konohamaru

Student z Akademie, který se stejně jako Naruto, snaží stát nejmocnějším Hokagem. Potom, co se Konohamaru neúspěšně snaží bojovat se Třetím, následuje Naruta a jmenuje ho svým "šéfem". Jediné, čemu se však od něj naučí, je jistá perverzní technika. Jeho pravým učitelem je Ebisu, který prohlašuje, že díky jeho učení se může stát Hokagem rychleji, avšak Konohamaru mu zopakuje Narutova slova: "Neexistuje žádná rychlejší cesta."


Yuuhi Kurenai

Nejnovější Jounin, mezi její přednosti patří hlavně kouzla. Vyučuje skupinu o složení Shino, Kiba a Hinata.


Maito Gai

Věčný Kakashiho rival, neustále spolu soutěží. Gai se specializuje na boj zblízka. Je to jeden z nejsilnějších Jouninů v celé vesnici. Dohlíží na výcvik dalšího týmu - složení: Lee, Neji a Tenten.


Neji Hyuuga

Je bratranec Hinaty. Je mnohem silnější a talentovanější, ale nemůže se stát hlavou klanu, protože pochází z vedlejší rodiny. Na čele má prokletou pečeť, pomocí které si hlavní rodina zajišťuje poslušnost členů vedlejší rodiny a zaroveň tak pečetí schopnost Byakugan, aby nepadla do ruky někomu jinému v případě smrti vlastníka. Neji má stejně jako ostatní členové klanu Byakugan ("Bílé oko"), který mu umožňuje např. vidět skrz předměty a na velkou vzdálenost, mít zorné pole téměř 360 stupňů apod. Je to jeden z nejtalentovanějších Geninů v Narutově věku (ale na Naruta nemá,během závěrečné zkoušky Chuuninů je jím poražen). Po porážce s Narutem začne jinak myslet a otec Hinaty s ním začne trénovat i přesto že nepatří do hlavní rodiny.


Rock Lee

Mladý ninja z Listové, jehož specialitou je boj na blízko - taijutsu. Jako ninja je znám svou tvrdou prací. Označuje sám sebe jako génius tvrdé práce. Označení génius mají v Narutovi ninjové, kteří mají dar být skvělým ninjou od narození. Lee však není schopen používat žádná ninjutsu ani genjutsu (iluze), nicméně svůj sen stát se perfektním ninjou naplňuje neuvěřitelně tvrdou prací. Jako Genin se dostal do týmu 9 spolu s Tenten a Hyuugou Neji pod vedením ninji Maito Gai. Lee a Gai jsou jako otec a syn, což ukazuje také jejich stejný obličej, vlasy, oblečení. Lee jako postava je unikátní svojí formální japonštinou a úctou v jednání s ostatními. Zamiloval se do Sakury z týmu 7, která ovšem stejné city k němu nechová, naopak, z počátku se Leeho děsí protože je pro ní příliš "originální" vzhledem (zejména huňatým obočím). I když nevyniká v ninjutsu ani genjutsu díky svému tvrdému tréningu je velmi dobrý v Taijutsu, proto je nebezpečný soupeř pro každého. Z hospody,kterou celou rozmlátil,protože si spletl alkohol se svojim pitím, ho museli vyvést Gai i Neji. Po požití jediné kapky alkoholu se dostal do opileckého šílenství. Lee je přirozený uživatel Suikenu (Opilecká pěst).


Orochimaru

Orochimaru je jeden z legendárních sanninů z Konohy. Jeho žízeň po znalostech zakázaných technik ho donutila uprchnout z vesnice. Poté se stěhoval z jednoho těla do druhého za použití techniky, která přenese jeho duši do jiného těla. Takhle si získal nesmrtelnost. Jeho příští obětí má být Uchiha Sasuke.


Saidame Sarutobi ("Třetí")

Hokage - nejmocnějši ninja, který vede vesnici Konohu, přestože je již velmi starý, stále je dostatečně silný. Jako jeden z mála od začátku v Naruta věří a nepřenáší Kyuubiho (devítiocasý liščí démon) vinu na něj samotného.


Shino Aburame

Patří do klanu používající hmyz, ukrytý v jejich těle, jako zbraň. Je jimi přímo posedlý, přirovnává k nim věci.Tito brouci požírají soupeřovu chakru, a znemožní mu tak bojovat. Je introvert a svým chováním lidi znervózňuje, hlavně Naruta. Nosí pořád brýle a nikdy se neusměje.

Shikamaru Nara

Je genius (IQ přes 200 bodů), ale nesmírně líný - všechny testy na Akademii prospal. Vše je pro něj otrava( jap. mendokusei ). Jeho nejoblíbenější činností je pozorování mraků, spaní a hraní deskové hry Shogi (japonské šachy) a Go. I přes jeho zbabělé chvilky je výborným strategem a pokud to situace vyžaduje, je velmi schopným bojovníkem. Jeho technikou je ovládnutí stínů svých soupeřů buď k jejich chycení či manipulování. Spolu s Ino a Chouji tvoří bojovou pozici "Ino-Shika-Cho". Jeho nejoblíbenější věty: "To je vopruz/votrava" "Já mám hlad" "Táto,jak sis mohl vzít tak hroznou ženskou?" "Chuuninská zkouška je těžká?Tak to je ještě větší votrava." "Proč zrovna já jsem ten jediný, který musí bojovat s holkou? Nebaví mě to, je to vopruz - vzdávám se!!!"


Shizune

Studentka a přítelkyně páté Hokage, Tsunade. Shizune je velmi nepokojná a pokaždé, když přibyde Tsunade nějaký dluh, její starosti vyplynou na povrch. Je to velmi věrná pomocnice s těmi nejlepšími úmysly. Občas dostává od Tsunade nějaké mise, obvykle však tráví většinu svého času v kanceláři páté Hokage.zdroj:ZDE

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Váš nej kluk z Naruta?

Naruto 27.4% (34)
Sasuke 21.8% (27)
Kakashi 4.8% (6)
Shikamaru 7.3% (9)
Choji 1.6% (2)
Gaara 8.9% (11)
Kankuro 5.6% (7)
Neji 5.6% (7)
Shino 6.5% (8)
Kiba 7.3% (9)
Lee 3.2% (4)

Komentáře

1 misanekkubu misanekkubu | 24. června 2011 v 16:24 | Reagovat

máš moc pěknej blog jani a korát je to ten samej list takovej jinak máš moc moc moc pěkný moc mocinky fakt nekecám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama